?

Log in

No account? Create an account
Previous Entry Share Next Entry
Озеро Росохан
vasjaletsyn


Маловідоме гірське (1120 м ) озеро що розташоване на схилах хребта Аршиця. Живиться водами г. Верх-Менчелик (1554 м). Довжиною 50-70 м (45 пар кроків Х 5 Х 29,5 розмір=66м) , шириною біля 20 м. Глибина 4.0-4,5 м, в залежності від опадів.

Явного вхідного і вихідного русла не має. Дно камянисте без ознаків грунту чи піска.На дні озера велика кількість затоплених колод. Незважаючи на це оз.Росохан характеризується кришталево чистою, холодною, на смак приємною, водою. В озері ознак життєдіяльності макроорганізмів не спостерігається. Кілька спроб розвести тут рибу успіхом не увінчались. Вкрай бідний підводний рослинний світ озера навіює думки про необхідність проведення аналізу складу води (скажем на вміст срібла, цинку , тощо). Якщо десь існує вода мертва, то її мабутьможна знайти тут. Значно нижче озера на дорозі спостерігається характерний вихід підводного русла, де власне формується гірський потік, який впадає в р.Мшана

Загадкову інтригу внесла помилка в відомій 500-метрівці "Центральні горгани" 2003р. видання, де оз. Грофянський став (а старі люди памятають що до інтенсивних вирубок Грофянський став виглядав озером) одержало другу назву оз.Росохан
Ed.ua (звідси)

Теги: ,

  • 1
Красиве! Ось на днях куплю ширококутник і буду думати як туди добиратись! Завжди хотів шось таке познімати!

А який хоч об'єктив й під яке тіло ? (мені також би здалось щось поширше моїх 17-50 на кропі). Неподалік від озера Росохан є ще маловідоме високогірне озеро Аршиця (можеш погуглити й пошукати статті Віктора Верховинця про невідомі озера хребта Аршиця).

У мене 50D, хочу брати 10-22 від Кенон.
Дякую за інфу, буду гуглити)))

будь готовий до дистоооооорсій на широких кутах, для клейки панорам потім не дуже підходить. взагалі ширше 24мм (в 35мм еквіваленті) не так часто потрібне і можна обійтись і без нього. а 10-22 це кропова лінза з всіма витікаючими )

еее... був там місяць тому - виглядає абсолютно інакше
коли фото зрблене?

Десь приблизно місяць тому й робив це фото.Через посуху рівень води значно впав оголивши цекоти.А фото - панорама з п'яти кадрів свідомо "відфотошоплена" для того, щоб посилити відчуття нереальності й казковості :)

ну рівень води - то таке, а куди колоди ділись? чи їх просто не видно в темній частині озера??

Колоди є :) просто їх не видно. А ти на озеро Аршицю й на місце падіння МІГа не ходив ?

читав, але не ходив. зрештою то треба тижня два вільного часу і просто блукати Аршицею )

Чого чого а часу в мене достатньо :) тому й ходив на пошуки літака та оз.Аршиця (успішно). Ще хочу десь піти непролазними верхами Аршиці та пошукати озеро Забуте.

Был в этом году на озере Россохан в плохую погоду, когда разведывал новый маршрут. Жаль что природа очень сильно пострадала в тех местах от лесорубов, которые ежедневно вывозят лес с того района.

Низи Аршиці з тотальними вирубками - просто жах !

красотєнь! навіть нечув про таке. Хотів ось шо сказати може зберешся в гори цего тижня то кажи, я маю невеличку відпустку, хотів би десь походити,спс)

Є ще секретне озеро Аршиця ;) Збираюсь 7-9 на акцію по відновленню будиночка під г.Кінь Грофецький

бував на цій горі)) йшли на грофу а вийшли на коня)) там в осмолоду добратися складна штука))

Якщо є бажання - то не так і складно ;)
(інструкція) Сідаєш на АС №3 (Трикотажка) на автобус Івано-Франківськ-Ріпне у 7.20 й доїзджаєш ним до Небилова (роздоріжжя) й там приблизно 20-ть хвилин (плюс або мінус) чекаєш на маршрутку Калуш-Осмолода.Зазвичай завжди сідав у неї (напряжно у вихідні й турсезон).А ще звідти можна попутками ;)

імхо забагато контрасту:)
і хотілось би вище:) як буду там то попробую вилізти на якесь дерево :)

  • 1