?

Log in

No account? Create an account
Previous Entry Share Flag Next Entry
Березневі походеньки
vasjaletsyn
"...Чорногора...Всякий гуцул знає її бодай з назвиська.
До неї тоскує кожне гуцульське серце, і побувати далекому гуцулові на Чорногорі -
це однаково як правовірному в Мецці. До неї звертаються гуцульські очі, коли її
видно на обрії, й контури її знає кожний ..."

Гнат Хоткевич "Довбуш"

Маршрут :с.Дземброня-пол.Смотрич (базовий табір)-г.Смотрич (радіалка)-ночівля-г.Вухатий Камінь-г.Піп Іван-г.Смотрич-пол.Смотрич-ночівля-с.Дземброня

1.
г.Смотрич і г.Вухатий Камінь

2.


3.


Гори горять
4.

5.

6.

7.

8.

9.


"Я вийшов на скелю, з якої било чисте джерело і збиралось у мале озерце. Мене обвіяв холодний пронизливий вітер, груди дихають вільним повітрям , серце б'ється прискорено, забуваєш суєту буденності...Я побачив себе у країні величезних гір; куди не глянеш - на схід чи на захід, на північ чи південь - усюди сині вершини, одна з-перед другої рветься вгору. Тисячі й тисячі вершин поставлені вряд, одні за одними, наче ціле військо"
Яків Головацький (один з засновників "Руської трійці") про свою мандрівку на Чорногірський хребет у серпні 1839 року

10.

11.

12.

13.

14.

15.

Панорами

16.


Вид на гори Гриняви
17.

Чорногірський хребет
18.

І на завершення пророцтво: "...при кінці світа люди будуть у повітрю літати, як птахи. Навіть попід облаки будуть терх носити так, як тепер кіньми носять, чи возами возять. Така настане на світі велика мудрість, що люди одночасно будуть чути і знати, що де скрізь у світі діється. Тоді зможе чоловік сидіти на Чорногорі - на самім Попі Івані та й буде чути, що де у світі діється й говориться. Навіть звідти буде можна говорити з ким захоче, та й де йому треба, то відразу порозуміється в одній хвилині. Навіть на край світу. Але однаково важко буде житися хлопам - бідному народові на світі. Тоді будуть на людей такі великі дричьки (податки) , що люди лиш си будуть сміяти з того, бо оплатити не матимуть змоги"
Гуцульський калєндар на 1935 рік

19.
Теги: ,


  • 1
  • 1