vasjaletsyn (vasjaletsyn) wrote,
vasjaletsyn
vasjaletsyn

 • Location:
 • Music:

Туристичне Товариство "Карпатські стежки" (ТТКС)Всі любителі мандрівок Карпатами знають чи неодноразово зустрічались (як на місцевості так і в глобальній мережі Інтернет) з діяльністю Карпатських стежок . Це могло бути маркування, екологічні акції, вказівники, карти чи ночівля у відремонтованому будиночку. Всі ці роботи були б неможливими без титанічних (без перебільшення) зусиль як членів організації так і волонтерів, спонсорів та всіх небайдужих людей. Приємно усвідомлювати те, що є люди та однодумці яким не байдужі Карпати. Час іде й організація не стоїть на місці.Туристична спільнота громадської організації «Івано-Франківська регіональна фундація «Карпатські стежки», що створена у 2001 р., протягом довгих років об’єднувала собою численних ентузіастів та волонтерів. Протягом цих років відновлено понад 2000 км туристських шляхів, збудовано 1 та відремонтовано 8 притулків, проведено десятки екологічних акцій. Згідно установчих документів членство у Фундації не було фіксованим – тобто формально будь-хто причетний до її діяльності вважався членом організації з усіма правами та обов’язками. Однак з часом стало зрозуміло, що такий механізм не є ефективний.
Крім того:

1.Сфера діяльності «Карпатських стежок» давно переросла рівень обласної фундації, як географічно, так і за різноманітністю завдань, вирішення яких за існуючих обставин фінансувати ставало все складніше.

2.Питання фінансування діяльності може бути частково вирішене за допомогою сплати членських внесків від членів організації, однак їх кількість документально не встановлена.

3.Невизначена кількість членів стала перепоною для визначення соціальної вагомості організації і відповідно зменшувала її дієвість у спілкуванні з державними органами.

У зв’язку з цим:

З ініціативи Голови Фундації Василя Гутиряка, на підставі багатого досвіду європейських та американських колег, було розпочато дискусію про заснування нової організації на засадах клубу — загально-карпатського товариства, економічною основою якого стануть членські внески. Організаційно географія діяльності поширюватиметься на чотири карпатські області – Львівську, Івано-Франківську, Чернівецьку та Закарпатську. Однак для представництва інтересів організації у всіх інших областях планується створити місцеві осередки.

Від реорганізації, як такої, було вирішено відмовитись, адже в лещатах місцевої бюрократичної машини можна застрягнути на довгі роки. Крім того, у Фундації є і залишаються ряд незавершених проектів, які знаходяться в процесі виконання і які передавати на нову організацію з ряду організаційних причин недоцільно.

Тому домовлено, що буде створено нову організацію – Громадську організацію «Туристичне товариство «Карпатські стежки», котра є фактичним правонаступником Івано-Франківської регіональної фундації «Карпатські стежки», тобто всі нові проекти будуть здійснюватись під егідою власне нового товариства. В зв’язку з відмовою Голови Фундації в подальшому займатися керівними функціями у новій організації, Василь Гутиряк завершує вже розпочаті проекти Фундації та надалі прийматиме участь в діяльності нової організації в якості волонтера. З плином часу Фундація буде ліквідована.

На даний момент ГО «Туристичне товариство «Карпатські стежки» зареєстрована у відповідних державних органах та повністю функціональна. Організація має статус неприбуткової організації, тому звільнена від сплати податків. Відкрито рахунок в банку для централізованого обліку грошових коштів. Серед здобутків нової організації варто згадати відновлення притулку під г. Фашори (Рожнятівський район) у травні та екопункт на пол. Рогнеска під г. Петрос. Протягом літа встановлено 27 металевих стовпів з вказівниками на Боржаві, проведено екоакцію біля г. Писаний Камінь. Було укладено договори про співпрацю з Карпатським біосферним заповідником та Карпатським національним природним парком. Планується укладення аналогічного договору з НПП «Синевир».
Отож запрошуємо всіх охочих вступати в членство ГО «Туристичне товариство «Карпатські стежки». Для цього необхідно заповнити від руки заяву (подяється нижче), відсканувати її та відправити за адресою fitsak (собачка) gmail.com, а також сплатити річний членський внесок в сумі 120 грн. на рахунок № 26003052507838 в ПАТ КБ ПриватБанк МФО 336677. Код 38712790 (призначення платежу: «Членський внесок за 2014 р.»). Членство буде підтверджено відповідними посвідченнями.

Більше інформації та зразок заяви

Знаю, що є багато людей які вболівають та підтримують починання та цілі які ставить перед собою Товариство, але в силу різних обставин не можуть долучатись до конкретних акцій, робіт тощо.

Членство в організації (це не політична партія і вступити в лави товариства це не те, що всупити в лайно партію : ) та членські внески - це Ваш особистий вклад у нашу спільну працю!

PS. Нове товариство отримало дуже хорошу базу, рівень та кредит довіри який закладено Регіональною фундацією "Карпатські стежки" (голова Василь Гутиряк). То ж дуже хочеться, щоб нова організація змогла тримати цю високу планку!

Tags: Йа, Карпати, всьо-таке, гори
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 5 comments