?

Log in

No account? Create an account
Previous Entry Share Next Entry
Лікійський шлях (The Lycian Way 2012)
vasjaletsyn
Пропоную на ваш розгляд свої фотоспогади про травневу мандрівку чудовим трекінговим маршрутом Лікійський шлях (The Lycian Way / Likya Yolu), що в Туреччині.

1.


Лікійській Шлях: знакована майже 600-т кілометрова стежка, яка була прокладена приблизно 2500 років тому. Цей трекінговий маршрут був названий Sunday Times в якості одного з топ-10 найкращих у світі маршрутів. Проходить гірськими участками, через поселення Древньої Лікії та узбережжям Середземного моряТехнічний звіт


День 1: Київ, аеропорт Жуляни - (переліт WizzAir)- Анталія - (трансфер автобусом) - с.Hisarçandir/Хісарчандир (старт пішохідного маршруту по Лікійському шляху) - ночівля поблизу г. Sariçinar Daği / Сарічінар Дагі(1811 м )День 2: радіалка на г. Sariçinar Daği (на вершині телевізійна башта) – перехід до витоків потічка Saripinar/Саріпінар – ночівляДень 3: бродіння по каньйону Göynük/Ґойнюк (ECO Fun Adventure park)День 4: прехід в Gedelme/Ґедельме – ночівля біля руїн генуезької фортеці та столітніх платанівДень 5: Yaylakuzdere/Яйлакушдере - перехід на Çukur yayla /Чукур яйла– ночівляДень 6: радіалка на г. Tahtali Daği/Olimpos/Тахтали (2365 м) – спуск в с. Beycik/Бейчік – ночівля між Beycik та UlupinarДень 7: відвідини Yanartaş (Chimara) („вогні Химери”, тут за легендою, лікійський герой Беллерофонт верхи на крилатому Пегасі вбив вогнедихаючу потвору Химеру. Зараз тут з-під землі горять газові вогні) – Çirali – ночівля в кемпінгу, який знаходиться в апельсиновому садіДень 8: екскурсія по руїнах древнього міста Olympos – перехід узбережжям Середземного моря – ночівля в бухті Maden BeachДень 9: перехід в бухту напроти островів Uç Adalar/Уч АдаларДень 10: перехід в Tekirova/Текірова – кінець нашого пішохідного маршруту по Лікійському шляху


2.

Перше знайомство з турецькими землями

3.

Перший день вражала місцева флора

4.


5.

Багатовікові платани

6.

г. Sariçinar Daği


Пощастило побачити і представників місцевої фауни

7.


8.


9.


10.


Місцеві пейзажі

11.


12.


13.


14.


15.


16.


17.
Yanartaş (Chimara) („вогні Химери”, тут за легендою, лікійський герой Беллерофонт верхи на крилатому Пегасі вбив вогнедихаючу потвору Химеру. Зараз тут з-під землі горять газові вогні)

18.


Між Анталією й Кемером (місця які окуповані нашими співвітчизниками та братами слов'янами:) розміщена долина Ґьойнюк. З прадавніх часів ця долина була торговим шляхом який вів крізь гори до моря. Тлумаченням слова Göynük є "родюча рівнина в небесно-голубому місці". Рівнина оточена красивими горами Бедагларами, в яких і бере початок невеличка гірська річка, яка на своєму шляху протягом тисячі років створювала мальовничі ансамблі із скал та каньйонів.

19.


Зазвичай в туристичний сезон тут багатолюдно. Облаштовано закусочну та парк для активних розваг (ECO Fun Adventure park) (навісні переправи, стенди для лазання і т.д.). Окремою цікавинкою яка манить туристів є сам прохід та маршрут по каньйону. Тут вам видають каску й гідрокостюм й збирають немаленьку плату (ми були в несезон, коли туркам й в голову не може прийти, що хтось лазитиме у холодній воді та ще й без спецспорядження:) тому ніяких контролерів не було. І ще тут забороняють фотографувати своїми апаратами пропонуючи (за валюту) готові фото чи послуги своїх фотографів.

20.Висота стін каньйону в деяких місцях є більшою 350 м, а глубина річки 6 м. Місцями по стінах стікають струйки води утворюючи мальовничі водоспадики.

21.


22.


23.


24.


Є тут і свій "висячий" камінь.

25.


Також присутній і водоспад.

26.


Більше фото з каньйону є тут =>

Далі наша дорога пролягала на гору Tahtali Daği/Olimpos (2365 м)

27.


28.


29.

Наш табір на Çukur yayla

30.


г.Тахтали (m.Tahtali/Olimpos/) гора висотою 2365 м неподалік від курорту Кемер (Туреччина) є частиною гірської ситеми Західний Тавр. З турецької мови назва перекладається як дощата, з дошками. Це домінуюча вершина Національного парку Олімпос.

31.


Парк Олімпос займає територію декілька тисяч гектарів. Природа національного парку, відгородженого потужним гірським хребтом від материкової частини Туреччини, унікальна своєю первозданністю. Флора тут представлена трьома яскравовираженими зонами: альпійські луки, соснові узбережні та гірські кедрові ліси, в яких у достатній кількості водяться дикі кабани та черепахи, а в більш віддалених від населених пунктів регіонах можна зустріти лисиць, вовків, гієн, шакалів, рись та гірських кіз.

32.

г.Тахтали m.Tahtali/Olimpos/ (2365 м) вид з Gedelme

33.


34.

веселка над г.Тахтали вид з Yayla Kuzdere

35.

На вершині Тахтали


Відомою атракцією в даній місцевості є канатна дорога, або як місцеві називають її Tahtali Teleferik. Канатна дорога на Тахтали (4 350 м) - сама довга дорога в Європі й друга по довжині в світі.

36.


Группе Doppelmayr/Garaventa удалось в очень трудных условиях создать мастерское произведение. Для реализации этого проекта канатной дороги было необходимо построить грузовую дорогу для перевозки материалов. По этой грузовой канатной дороге во время строительства обьектов по линии дороги и строительства верхней станции было перевезено 3700 м3 бетона, 4500 м3 воды, 420 тонн железа/стали и 8600 тонн агрегатов.Высота нижней станции: 726 м над уровнем моря
Высота верхней станции: 2365 м над уровнем моря
Разница высот: 1639 м
Расстояние движения: 4350 м
Вместимость кабины: 80 человек
Время движения: 15 Минут
Скорость движени: 10 м/сек
Диаметр несущго троса: 4 x 51 мм
Диаметр тягового троса: 38 мм
Количество несущих опор: 4
Максимальная электрическая мощность: 1000 kW


37.


38.

г.Тахтали m.Tahtali/Olimpos/ (2365 м) вид з побережжя Середземного моря (Ak Deniz)

Більше фото г.Тахтали можна побачити тут=>

Олімпос (Olympos) - руїни античного міста, що розташувалось по обох берегах гірської річки яка впадає у море неподалік від курорту Чірали (Çirali). Річка утворила дуже зручну бухту для судноплавства. За легендою, місто Олімпос заснували пірати, тінисті соснові ліси давали прохолоду й разом з прихованою бухтою маскували місто від сторонніх очей. Водночас природнє розташування сприяло тнесподіваним нападам на торгівельні кораблі, що проходили поблизу. Є інформація, що місто засноване у IV ст. до н.е. й було одним з головних в Лікійському царстві.

Зараз тут зберіглись руїни які дихають багатовіковою історією, по ним набагато цікавіше ніж по підручниках знайомитись з древніми цивілізаціями.

39.

Центральний проспект міста

40.

Карта Взято у fajnafajna


Міські стіни

41.


42.Руїни древньоримського храму

43.Ранньохристиянська церква

44.Мозаїка

45.
Гробниця періоду древньої Лікії

46.47.


Більш детальний звіт про Олімпос можна прочитати тут =>

А далі було море :)

48.

Дика бухта

49.

Світанок на узбережжі Середземного моря (Ak Deniz). На задньому плані острів Uç Adalar

50.


51.

Sea dragon

52.

Дика бухта неподалік Чірали (Çirali ), Середземне море (Ak Deniz)

53.


Туреччина - це не тільки пляжі, гори, море, базари, солодощі, кебаб, історичні й архітектурні пам'ятки.

Туреччина - це люди, що тут живуть.

54.


Дякую atboarder2 та http://touristclub.com.ua/ за надану можливість побачити всі ці красоти та учасникам мандрівки за хорошу компанію. А тим хто хоче побачити це все на власні очі, рекомендую почитати Ликийская тропа
  • 1
хорошие фотографии. мне понравились.

Спасибі . Не Карпатами єдиними :)

Класний звіт. Пробігла очима,поки не вчитувалася. Безцінна інформація на майбутне.
Фото як завжди чарівні, та ще так багато в одній розповіді.
Дякую,що сфотографува, виклав і написав.

Edited at 2012-10-22 15:54 (UTC)

Сподіваюсь , що інформація буде корисною ;)

Дуже красиві фото!Дякую!

знайомі місця. а з отим хвостатим жалистим паном з 10 фотки моєму коханому довелося познайомитися дуже тісно особисто. ото вже налякалися!

як затісно ? ужалив ? у нас був випадок (скорпіон заліз у черевик і ужалив власника )

так, скорпіон був у рюкзаку, а Ігор пакував рюкзак і якраз натрапив на нього)

Интересные места. Я так понимаю, маршрут в основном проходит через населенные районы?

Майже , перші два-три дні в горах без людей . Потім через населені пункти (стародавні пам'ятки архітектури та історії ) та дикі бухти

Як під заказ. Якраз брат почав цікавитися турецькими горами ))

Гарні фото і місця цікаві!

Та от вирішив нарешті закінчити з тими турецькими світлинами:) Може інфа стане у нагоді ;) Є путівник англійської бабці Кейт Клоу по Лікійській стежці (англомовний )

А в какие это даты был такой "не сезон"?:) А то мы второй год целимся на майские:)

На майские :) Точнее конец апреля начало мая

Так цікаво роздивлятись!!! Купа класнючих фотографій!
А скорпіон... якби мені попався-впав би перед ним і фотографував, довго)))

  • 1